2023 | 2013-14 | 2003-04 |
2022 | 2012-13 | 2002-03 |
2021 | 2011-12 | 2001-02 |
2019-20 | 2010-11 | 2000-01 |
2018-19 | 2009-10 | |
2017-18 | 2008-09 | |
2016-17 | 2007-08 | |
2016 | 2006-07 | |
2015 | 2005-06 | |
2014 | 2004-05 |
Round 1 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
---|---|---|---|---|---|
10/09/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Martínez Ibáñez | |||
10/09/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | Sánchez Agramunt | |||
10/09/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | Carrillo García | |||
10/09/2022 | El Fornàs | Ortiz Montesinos, Pablo | |||
10/09/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | Carballa Miñana | |||
11/09/2022 | Javier Marquina | Rodríguez Rodrigo | |||
11/09/2022 | Díez Iborra | Pérez Alcocer | |||
11/09/2022 | Vicente Morera | Ortiz Montesinos, José | |||
Round 2 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
17/09/2022 | Ciudad Deportiva | Martínez Vilches | |||
17/09/2022 | La Patacona | Bañó Solera | |||
18/09/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | Navarro Collados | |||
18/09/2022 | Isabel Fernández | Albaladejo García | |||
18/09/2022 | El Regit | Esteban López | |||
18/09/2022 | San Gregorio | González del Rey | |||
18/09/2022 | Guillermo Olagüe | Söder | |||
18/09/2022 | Los Arcos | Muñoz Mendiola | |||
Round 3 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
24/09/2022 | La Patacona | González Peris | |||
24/09/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | Navarro Irles | |||
24/09/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | Vélez Echavarría | |||
24/09/2022 | Javier Marquina | Carballa Miñana | |||
24/09/2022 | El Fornàs | García Archiles | |||
25/09/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Selva Vicente | |||
25/09/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | Rodríguez Rodrigo | |||
05/10/2022 | Diego Quiles | López Rodríguez | |||
Round 4 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
01/10/2022 | El Regit | Martínez Ibáñez | |||
02/10/2022 | Isabel Fernández | Sánchez Sánchez | |||
02/10/2022 | Guillermo Olagüe | Esteban López | |||
02/10/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | Bañó Solera | |||
02/10/2022 | Ciudad Deportiva | Pérez Alcocer | |||
02/10/2022 | Vicente Morera | Sánchez Agramunt | |||
02/10/2022 | El Molino | Albaladejo García | |||
02/10/2022 | San Gregorio | Ortiz Montesinos, Pablo | |||
Round 5 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
08/10/2022 | La Patacona | Vélez Echavarría | |||
08/10/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Carrillo García | |||
08/10/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | Muñoz Mendiola | |||
08/10/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | Herranz Monge | |||
09/10/2022 | Díez Iborra | Söder | |||
09/10/2022 | Javier Marquina | Bueno Miralles | |||
09/10/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | Navarro Collados | |||
09/10/2022 | Guillermo Olagüe | Martínez Vilches | |||
Round 6 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
15/10/2022 | El Fornàs | Carballa Miñana | |||
15/10/2022 | El Regit | Selva Vicente | |||
15/10/2022 | Ciudad Deportiva | Sánchez Sánchez | |||
16/10/2022 | Vicente Morera | Moreno Soler | |||
16/10/2022 | San Gregorio | Bueno Miralles | |||
16/10/2022 | Enrique Miralles | López Rodríguez | |||
16/10/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | González del Rey | |||
16/10/2022 | Los Arcos | Navarro Irles | |||
Round 7 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
22/10/2022 | Diego Quiles | Esteban López | |||
22/10/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | García Archiles | |||
22/10/2022 | El Regit | Muñoz Mendiola | |||
22/10/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Martínez Vilches | |||
22/10/2022 | La Patacona | Rodríguez Rodrigo | |||
23/10/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | Ortiz Montesinos, Pablo | |||
23/10/2022 | Guillermo Olagüe | Bañó Solera | |||
23/10/2022 | Javier Marquina | Vélez Echavarría | |||
Round 8 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
28/10/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | Sánchez Agramunt | |||
29/10/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | Albaladejo García | |||
29/10/2022 | El Fornàs | Moreno Soler | |||
30/10/2022 | San Gregorio | González Peris | |||
30/10/2022 | Ciudad Deportiva | Söder | |||
30/10/2022 | Enrique Miralles | Pérez Alcocer | |||
30/10/2022 | Vicente Morera | Herranz Monge | |||
30/10/2022 | Los Arcos | Martínez Ibáñez | |||
Round 9 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
05/11/2022 | El Regit | López Rodríguez | |||
05/11/2022 | La Patacona | Navarro Collados | |||
05/11/2022 | Javier Marquina | Rodríguez Rodrigo | |||
06/11/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | Silvestre Cerdà | |||
06/11/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | Ortiz Montesinos, José | |||
06/11/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | Bueno Miralles | |||
06/11/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Navarro Irles | |||
06/11/2022 | Guillermo Olagüe | Sánchez Sánchez | |||
Round 10 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
19/11/2022 | Enrique Cervera | Vélez Echavarría | |||
19/11/2022 | El Fornàs | González del Rey | |||
19/11/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | Moreno Soler | |||
20/11/2022 | San Gregorio | Herranz Monge | |||
20/11/2022 | Isabel Fernández | Martínez Vilches | |||
20/11/2022 | Ciudad Deportiva | Carrillo García | |||
20/11/2022 | Vicente Morera | Selva Vicente | |||
20/11/2022 | Los Arcos | Esteban López | |||
Round 11 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
26/11/2022 | Ciudad Deportiva | ||||
26/11/2022 | El Regit | ||||
27/11/2022 | Javier Marquina | ||||
27/11/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
27/11/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
27/11/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | Pérez Alcocer | |||
27/11/2022 | Guillermo Olagüe | ||||
27/11/2022 | La Patacona | Carballa Miñana | |||
Round 12 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
03/12/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
03/12/2022 | El Fornàs | ||||
03/12/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
04/12/2022 | Los Arcos | ||||
04/12/2022 | San Gregorio | ||||
04/12/2022 | Isabel Fernández | ||||
04/12/2022 | Diego Quiles | López Rodríguez | |||
04/12/2022 | Vicente Morera | ||||
Round 13 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
10/12/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
10/12/2022 | Ciudad Deportiva | ||||
10/12/2022 | El Regit | ||||
11/12/2022 | Guillermo Olagüe | ||||
11/12/2022 | La Patacona | ||||
11/12/2022 | Javier Marquina | ||||
11/12/2022 | Los Arcos | ||||
11/12/2022 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
Round 14 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
17/12/2022 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
17/12/2022 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
17/12/2022 | El Fornàs | Sánchez Agramunt | |||
17/12/2022 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
17/12/2022 | Diego Quiles | ||||
18/12/2022 | Vicente Morera | ||||
18/12/2022 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
18/12/2022 | San Gregorio | ||||
Round 15 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
07/01/2023 | Isabel Fernández | ||||
07/01/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
07/01/2023 | El Regit | González Peris | |||
07/01/2023 | La Patacona | ||||
08/01/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
08/01/2023 | Javier Marquina | ||||
08/01/2023 | Los Arcos | ||||
08/01/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
Round 16 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
14/01/2023 | La Patacona | ||||
14/01/2023 | El Regit | ||||
14/01/2023 | Isabel Fernández | ||||
15/01/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
15/01/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
15/01/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
15/01/2023 | Los Arcos | ||||
15/01/2023 | San Gregorio | ||||
Round 17 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
20/01/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
21/01/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
21/01/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
21/01/2023 | Diego Quiles | López Rodríguez | |||
21/01/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
22/01/2023 | Javier Marquina | ||||
22/01/2023 | El Fornàs | ||||
22/01/2023 | Vicente Morera | ||||
Round 18 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
28/01/2023 | El Regit | ||||
28/01/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
28/01/2023 | Isabel Fernández | ||||
28/01/2023 | San Gregorio | ||||
28/01/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
28/01/2023 | Vicente Morera | ||||
28/01/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
28/01/2023 | Los Arcos | Albaladejo García | |||
Round 19 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
03/02/2023 | Diego Quiles | Martínez Vilches | |||
04/02/2023 | La Patacona | ||||
04/02/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
04/02/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
04/02/2023 | El Fornàs | ||||
05/02/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
05/02/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
05/02/2023 | Javier Marquina | ||||
Round 20 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
11/02/2023 | Isabel Fernández | ||||
11/02/2023 | El Regit | ||||
12/02/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
12/02/2023 | San Gregorio | Sánchez Agramunt | |||
12/02/2023 | Vicente Morera | ||||
12/02/2023 | Los Arcos | ||||
12/02/2023 | El Fornàs | ||||
12/02/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
Round 21 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
18/02/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
18/02/2023 | Diego Quiles | Pérez Alcocer | |||
19/02/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
19/02/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
19/02/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
19/02/2023 | La Patacona | ||||
19/02/2023 | Javier Marquina | ||||
19/02/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
Round 22 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
26/02/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
26/02/2023 | Isabel Fernández | ||||
26/02/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
26/02/2023 | San Gregorio | ||||
26/02/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
26/02/2023 | Vicente Morera | ||||
26/02/2023 | Los Arcos | ||||
26/02/2023 | El Fornàs | Ortiz Montesinos, José | |||
Round 23 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
05/03/2023 | El Regit | ||||
05/03/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
05/03/2023 | Javier Marquina | ||||
05/03/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
05/03/2023 | La Patacona | ||||
05/03/2023 | Diego Quiles | Vélez Echavarría | |||
05/03/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
05/03/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
Round 24 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
12/03/2023 | Isabel Fernández | ||||
12/03/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
12/03/2023 | El Fornàs | ||||
12/03/2023 | San Gregorio | ||||
12/03/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
12/03/2023 | Diego Quiles | ||||
12/03/2023 | Los Arcos | ||||
12/03/2023 | Vicente Morera | ||||
Round 25 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
19/03/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
19/03/2023 | La Patacona | ||||
19/03/2023 | Javier Marquina | ||||
19/03/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
19/03/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
19/03/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
19/03/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
19/03/2023 | El Regit | López Rodríguez | |||
Round 26 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
25/03/2023 | Diego Quiles | Albaladejo García | |||
26/03/2023 | Isabel Fernández | ||||
26/03/2023 | El Fornàs | ||||
26/03/2023 | San Gregorio | ||||
26/03/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
26/03/2023 | Vicente Morera | ||||
26/03/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
26/03/2023 | Los Arcos | ||||
Round 27 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
02/04/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
02/04/2023 | La Patacona | ||||
02/04/2023 | El Regit | ||||
02/04/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
02/04/2023 | Guillermo Olagüe | ||||
02/04/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. | ||||
02/04/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
02/04/2023 | Javier Marquina | González del Rey | |||
Round 28 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
06/04/2023 | Diego Quiles | Pérez Alcocer | |||
09/04/2023 | Vicente Morera | ||||
09/04/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
09/04/2023 | El Fornàs | ||||
09/04/2023 | Isabel Fernández | ||||
09/04/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
09/04/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
09/04/2023 | San Gregorio | ||||
Round 29 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
16/04/2023 | Isabel Fernández | ||||
16/04/2023 | Los Arcos | ||||
16/04/2023 | Ciudad Deportiva | ||||
16/04/2023 | Ciudad Deportiva José Manuel Llaneza | ||||
16/04/2023 | El Regit | ||||
16/04/2023 | La Patacona | ||||
16/04/2023 | Javier Marquina | ||||
16/04/2023 | Guillermo Olagüe | González Peris | |||
Round 30 | |||||
Date | Home | Away | Stadium | Referee | |
23/04/2023 | San Gregorio | ||||
23/04/2023 | Vicente Morera | ||||
23/04/2023 | El Fornàs | ||||
23/04/2023 | Ciutat Esportiva Sant Vicent | ||||
23/04/2023 | Diego Quiles | ||||
23/04/2023 | Ciudad Deportiva Pamesa Cerámica | ||||
23/04/2023 | Francisco Vilaplana Mariel | ||||
23/04/2023 | Ciudad Deportiva del Levante U.D. |
Widest home win: 6 - 1 Atzeneta-Villarreal C |
Widest away win: 1 - 5 Acero-Elche Ilicitano |
Longest winning run: Torrent: 6 Matches |
Longest losing run: Rayo Ibense: 5 Matches |
Longest no losing run: Atzeneta: 19 Matches |
Longest no winning run: Jove Español: 15 Matches |
Match with most goals: 6 - 1 Atzeneta-Villarreal C |